Mi szükséges a Dressplanerhez az új üzleti lehetőséghez, amelyet interneten végezhetsz? Ha nem tudod eldönteni belevágj-e, segíteni fog ez a felsorolás.
1. El kell kezdeni! Amíg nem vágsz bele, nem is keresel pénzt vele.
2. Munka – dolgozni kell.
3. Kitartás.
1. Álmodozni lehet, gondolkozni a jövőbeli üzleteden lehet, viszont van egy fontos lépés ami nélkül nem lesz belőle semmi. Nem olyan meglepő ez a lépés, de talán a legfontosabb! Ez nem más mint hogy el kell kezdened az üzleted. Hogy hogyan? Regisztrálj be ingyenesen, minden kötelezettség nélkül:
http://futuredress.dressplaner.com
2.Mivel pénzt szeretnél keresni, természetesen nem fog az égből lehullani (sajnos:) ). Dolgoznod kell és kitartani az ötleted, az üzleted mellett. Csinálni, csinálni és nem abbahagyni. Célorientált legyél és fókuszálj az üzletre. Ami pedig az egyik legfontosabb, ne hagyd magad befolyásolni a negatív vélemények miatt.
3. Kitartásra is szükséged lesz. Nem egyik napról a másikra fog jönni a plusz bevétel. Dolgoznod kell vele, a legjobb ha mindennap foglalkozol vele pár órát, de ahogy az időd engedi. Azt persze tudnod kell, minél több időt szánsz rá, és gyorsabb tempóban haladsz annál hamarabb lesz pénzed belőle. Mondhatnám: a kitartó munka meghozza gyümölcsét.
Ennyi 🙂
Ugye nem sok feltétel? Pláne ha az álmaidról van szó!
2012/03/08 at 06:28
Ha elkezded a vállalkozásodat tervezni célszerű eldönteni, hogy kinek a nevén lesz a vállalkozás (kinek van főállása), mert az ő nevére kell kérni a számlákat (főleg, ha egyéni vállalkozásban gondolkodsz), mivel induláskor ezeket a költségeket elszámolhatod vállalkozásodban. Gondolok itt a tárhely, domain költségre, hírlevélküldő vagy akár a tanfolyami és egyéb költségek, amelyek a vállalkozás elindításához szükségesek.
De például, ha egy főzős könyvet készítesz és ehhez le is fényképezed az ételeket, akkor az elkészítéshez szükséges alapanyagokról is kérj számlát, mert a későbbiekben ezt is elszámolhatod költségként. (de azért ne a háztartásod részére kérd a számlát, mert akkor ki fog lógni a sorból:))
Reni tanfolyamát pedig csak ajánlani tudom, mert én is ebből tanulok még:)
2012/07/22 at 18:26
Sziasztok,
mindenki másodállású egyéni vállalkozásról beszél. A könyvelő ismerősöm elég nyomatékosan kérdezett rá, hogy biztosan ezt akarom-e? Mert sokunkkal előfordulhat, hogy NINCS fix állása, hiába keresi évek óta. Mondjuk nekem eszem ágában nem lesz fix állásra hajtani ezek után. Per pillanat pedig GYES-en vagyok. Na, mindegy is. A könyvelő nekem azt ajánlotta, hogy legyek adószámos magánszemély, ez a legegyszerűbb és kézenfekvőbb. Pl. kézműves tevékenységhez ideális. Üdv!
2012/08/17 at 11:18
Kedves Klaudia!
Nem rossz megoldás az adószámos magánszemély megoldás sem, ha csak évente 1-2 alkalommal tervezel értékesíteni a termékedet. Amennyiben ez egy folyamatos értékesítési tevékenység, akkor már szükség lehet a vállalkozásra. Legpontosabb információt az illetékes okmányirodában valamint a NAV ügyfélszolgálatán kérhetsz.
Egyéni vállalkozást egyébként lehet szüneteltetni, ha szükséges.
Üdv:
Botosné Brigi